نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: هیچ دوستی ندارم

1682
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7571
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

هیچ دوستی ندارم

سلام دوستان،
    یه سری ادم هستن که خیلی سری با بقیه رفیق میشن، و بقیه هم دوسشون دارن. من نقطه مقابل این افراد هستم هیچ دوستی ندارم. کلا ادم کم حرفی هستم و یا ادم با مزه ای نیستم. ولی دوس ندارم دیگه اینجوری باشم. چیکار کنم خسته شدم. مثلا یه گروه داریم تو تلگرام که دوستای دانشگاهه هستیم. همه با هم صحبت میکنن و اگه یه روز یکیشون نیاد همه یادس میکنن اما من اگه حتی صحبت هم بکنم کسی زیاد تحویلم نمیگیره.
    یه سری جواب کلیشه ای هست که همه میگن مثلا خودم باشم/، به خودم احترام بذارم اما اینا جواب نمیده یه راه حل میخوام

2. کاربران زیر از سرباز وطن بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21342
    تشکـر
    57
    تشکر شده 58 بار در 43 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : هیچ دوستی ندارم

سلام اولا لازم به ذکره که نباید خودتونو به خاطر ی سری افراد تغیر بدید ثانیا متاسفانه افراد امروزی بیشتر جذب ادمای پر حرف و بامزه میشن، اینکه شما کم حرفید خصلت بدی نیست ولی باید حدی داشته باشه.نمیدونم ادم اجتماعی هستید یا نه ولی سعی کنید از خانواده ودوستانتون شروع کنید؛ بیشتر توی جمعشون شرکت کنید،بیشتر بیرون برید، توی بحثاشون نظر بدید اینجوری برای روحیه خودتوم بهتره. ادمای کم حرف بیشتر فکر میکنن و این خیلی خوبه.امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.موفق باشید

4. 2 کاربران زیر از fati76 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط سرباز وطن نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    یه سری ادم هستن که خیلی سری با بقیه رفیق میشن، و بقیه هم دوسشون دارن. من نقطه مقابل این افراد هستم هیچ دوستی ندارم. کلا ادم کم حرفی هستم و یا ادم با مزه ای نیستم. ولی دوس ندارم دیگه اینجوری باشم. چیکار کنم خسته شدم. مثلا یه گروه داریم تو تلگرام که دوستای دانشگاهه هستیم. همه با هم صحبت میکنن و اگه یه روز یکیشون نیاد همه یادس میکنن اما من اگه حتی صحبت هم بکنم کسی زیاد تحویلم نمیگیره.
    یه سری جواب کلیشه ای هست که همه میگن مثلا خودم باشم/، به خودم احترام بذارم اما اینا جواب نمیده یه راه حل میخوام
    من خودمم آدم کم حرف و درونگرایی هستم، به نظرم این موضوع به خودی خود نقطه ضعف نیست
    اما اگه وقتی میخوای در جمع صحبت کنی، میترسی و اعتماد به نفسش را نداری بحثش جداست

نباید برات بیش از حد مهم باشه قضاوت بقیه چیه و دنبال تایید شدن باشی
    چون هرچقدر بیشتر بترسی و خودت رو از بقیه جدا کنی ، متقابلا دیگران هم کمتر باهات احساس راحتی میکنن

اما راه حل:

- برای شروع میتونی از ارتباط با کسی که باهاش راحت تری شروع کنی و در جمع اونو مخاطب قرار بدی، بعد کم کم وارد جمع بشی

- اگه معمولا حرف جالبی به نظرت نمیرسه که اون موقع بگی، از قبل درموردش فکر کن،
    چند تا موضوع جذاب، خاطره شاد یا جک بامزه یادت باشه تا مواقع لازم ازش استفاده کنی

- درکل برای اینکه پذیرفته بشی الزاما پرحرفی ملاک نیست،
    مهم اینه بتونی یه بقیه حس و انرژی مثبتی القا کنی و رفتار صمیمانه ای داشته باشی
    بعضی وقتا با گفتن یه جمله بجا همراه با روی خوش هم میشه به همون اندازه تاثیرگذار بود

- توجه و تحسین نقاط مثبت اشخاص باعث میشه مخاطب احساس رضایت بهش دست بده و ناخوداگاه جذب بشه
    پس همیشه روی نقاط مثیت شخصیت آدما و وجه اشتراک ها تمرکز کن و درموردش صحبت کن
    امضای ایشان

6. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21119
    تشکـر
    252
    تشکر شده 188 بار در 121 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام همیشه هم پر حرف بودن و سریع با ادما به اصطلاح قاتی شدن نتیجه های خوبی در پی نداره. اتفاقا خیلی جاها به ضرر آدمه اما خب اگه بیش از حدم ادم ساکت باشه دچار مشکل میشه. اگه کلی ادم ساکتی هستی و جز خصوصیات اخلاقیته که هیچ اما اگه از کمبود اعتماد به نفسه باید بگم خود نداشتن اعتماد به نفس باعث میشه ادما ازت دوری کنند اصلا سر سختانه به این معتقدم اعتماد به نفس مثل اهنربا می مونه و باعث میشه که اطرافیانت بیشتر بهت جذب بشن حتی اگه بامزه هم نباشی. اینایی هم که بهت گفتند خودت باش راست گفتند. حرف کلیشه ای نیست. شما فقط و فقط باید روی اعتماد به نفست کار کنی اگه بخوای نقش ادمای با مزه رو در بیاری خودت از خودت خسته میشی یا اینکه اگه بخوای زندگیت رو بر مبنای این بذاری که فقط یه عده بهت توجه کنند اصلا زندگی نمی کنی. اگه کاری کنی که همین جور که هستی همه دوست داشته باشند هنر کردی. من خودمم چندان ادم پر حرف و شوخ طبعی نیستم (شاید تو دنیای مجازی بیشتر صحبتم گل کنه) اما برای خودم دوستایی دارم که واقعا دوست داریم هراز چندی وقتمون رو با هم بگذرونیم. پس شما هم بگرد و اون کسی رو برای دوستی انتخاب کن که همین جور که هستی بخوادت نه واسه خاطر اینکه با مزه باشی و موجب خنده و شادیشون.
    همیشه بگرد دنبال نقاط مشترکت با افراد برای دوستی.
    مطمعنا بین شما و خیلیای دیگه کلی نقاط مشترک هست که باعث بشه دیگران به سمتت جذب بشن.
    ویرایش توسط کرانه آسمان : 10-11-2015 در ساعت 08:26 PM
    امضای ایشان

تنها کسی که با من درست رفتار می کند، خیاط من است
    که هربار اندازه های جدیدم را می گیرد. بقیه به همان اندازه های قبلی چسبیده اند
    و توقع دارند من خودم را با آنها جور کنم.

جرج برنارد شاو

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22900
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به همگی

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22900
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

الان من چه جوری می تونم با یه نفر صحبت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7571
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

خب نمیشه که ادم اعتماد به نفسش رو تقویت کنه ولی روابط اجتماعی خوببی نداشته باشه، اینجوری که فایده ای نداره. وقتی ادم کم حرف باشه تو جمع همیشه اخرین نفریه که انتخاب میشه مثلا قراره فوتبال باز کنیم همیشه کسی که روابط ضعیف تری داره اخر انتخاب میشه یا قراره با چند تا از دوستا که پنج نفریم ربریم مسافرت ولی ماشین چهار نفر جا داره پس دوباره انتخاب نمیشید، ازین مثالها زیاده.
    روابط اجتماعی قوی موقعیت ها رو میسازه ولی اعتماد بنفس موقعیت پیش امده رو بارور میکنه. من اعتماد به نفس دارم ولی اولی رو نه این باعث میشه که موقعیت ها رو از دست بذم و دیگه نمیخوام اینجوری باشم

11. کاربران زیر از سرباز وطن بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23175
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

برو بمیر...تمام.

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin7 نمایش پست ها
    برو بمیر...تمام.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)